Choď na obsah Choď na menu
 


Do I. ligy sa prihlásilo 16 tímov, definitíva 25. júna

23. 5. 2010

 

Do I. hokejovej ligy sa na sezónu 2010/11 prihlásilo všetkých 16 tímov. Uzávierka prihlášok bola v sobotu 15. mája. "Prihlásilo sa všetkých 16 tímov, jedna prihláška bola v pondelok ešte na ceste, no peňažnú kauciu zložili všetky tímy," informoval agentúru SITA prezident Združenia oddielov a klubov I. hokejovej ligy (ZOK I. HL) Jozef Rusnák a spresnil: "Dostali sme prihlášky od všetkých tímov, ktoré majú právo štartu v I. HL - teda aj z extraligy zostupujúcich Liptovského Mikuláša a Spišskej Novej Vsi a víťaza II. ligy HL 96 Nitra."

Podľa súčasnej úpravy stanov sa kluby môžu bez finančných následkov odhlásiť do 25. júna, keď sa uskutoční Rada SZĽH. "Ak by sa do tohto termínu niektorý z tímov rozhodol odstúpiť, sme pripravení rokovať s ďalšími družstvami, ktoré majú záujem o prvoligovú licenciu. V súčasnosti je to Prievidza a ešte jeden ďalší tím," poznamenal J. Rusnák.

Hrací model súťaže zostane rovnaký ako v posledných rokoch. Šestnástka účastníkov sa rozdelí do dvoch skupín, ktoré odohrajú medzi sebou v rámci svojej skupiny po štyri stretnutia a po dve s účastníkmi druhej skupiny. Po 46 kolách bude nasledovať play-off, ktoré určí víťaza 1. ligy. Ten sa v baráži stretne s najslabším tímom extraligy o miesto v najvyššej súťaži pre sezónu 2011/12. "Otázku postupu z I. ligy a zostupu z extraligy rieši zmluva medzi ZOK I. HL a spoločnosťou Pro Hokej, ktorá riadi extraligu a vlani sme ju uzavreli na štyri roky," dodal Jozef Rusnák.

V minulej sezóne štartovalo v I. hokejovej lige 14 tímov - Piešťany, Trnava, Dolný Kubín, Prievidza, Senica, Topoľčany, Považská Bystrica, Kežmarok, Prešov, Trebišov, Detva, Bardejov, Michalovce a Brezno. Z extraligy zostúpili do I. ligy Liptovský Mikuláš a Spišská Nová Ves. Do druhej ligy vypadla Prievidza, ktorú by mal v nasledujúcej sezóne nahradiť HK 96 Nitra.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Trebišovčan

(Jany, 7. 6. 2010 22:38)

Díky kámo! No ja som si neviem prečo, doteraz myslel, že Belušar je niekde zo západu, niekde z PB :-) A ako sa ti javil u vás v TV? U vás čo nového? Budú ďalej u vás pôsobiť Gašpar, Koky, či Saxovci?

No, Pavlovský v BJ, to sú mi teda rošády :-) Na staré kolená :-) Ale nič proti nemu, je to a stále bol fakt dobrý hráč! Peťo Zambori bude hrať snáď až do päťdesiatky, je to nezmar! Ale napr. minulú sezónu bol najväčšia opora BJ a bodoval v každom zápase! On keď už hrá za nejaký klub, fakt je na neho spoľah a je to líder! Na ten vek, klobúk dole! Inak zostali len Bardejovčania + nejakí chlapci, tak som zvedavý ako sa mužstvo vyvŕbi do začiatku sezóny ... Každopádne ťažká úloha, vybudovať mužstvo prakticky od základu, ktoré by obhajovalo minuloročné pozície! No, ako poznáme nášho manažéra, dotiahne do mužstva nejaké nové tváre, ktoré ale budú stať za to, takže sa nechajme prekvapiť.

Ado

(Trebišovčan, 7. 6. 2010 19:05)

Belušar je košicky junior a hral za Trebišov minulu sezonu :)

ado

(Maro, 6. 6. 2010 18:34)

Také "bohovské" podmienky u nás sú, preto hráči utekajú, kde sa len dá. Normálny človek si to totiž ani inak vysvetliť nevie, keď hráči ako (Cvejn, či Tomaška) idú do Detvy, kde budú radšej hrať o záchranu, ako u nás o čelné priečky. Kde budú radšej hrať pred cca 200 ľuďmi, ako u nás pred cca 1500. DT, kde príde max. 350-400 ľudí, kdežto u nás vie prísť aj cez 2000!
Inak by normálny hokejista utekal z mužstva, ktoré patrilo v minulej sezóne k absolútnej špici súťaže, ktoré už viac ani ako farma dosiahnuť nemohlo, do mužstva, ktoré sa zachránilo na poslednú chvíľu, hej?!?? A tak urobilo takmer celé mužstvo, že odtiaľ utieklo! Som zvedavý dokedy bude ľudí v BJ baviť chodiť pozerať sa na hokejovú súťaž v ktorej vlastne okrem záchrany, ani o nič nejde ...

Za chvíľu sa ľudia preorientujú ZNOVA na futbal, keďže ten sa teraz vzmáha a pôjde na pozície kam stále patril, pretože Bardejov bolo odjakživa-stále mesto futbalové, nie hokejové! Ide o to, že vedenie vo futbale má stále záujem o rozvoj, o posun, návrat na pozície, kde futbal v BJ má byť, kdežto v hokeji na ďalšie desaťročia skapal pes a doba zastala, posun, vývin, napredovanie žiadne! Stále to bude len o tej jednej súťaži!
Čo myslíte, pán Gmitter, dokedy to bude ľudí takto baviť chodiť na súťaž v ktorej nejde o nič?
Toto je realita, môže si hovoriť kto chce, čo chce!!!

BJ hokej.

(ado, 6. 6. 2010 11:14)

ado: "Tréner Jozef Škrak má v príprave k dispozícii zatiaľ iba jedenástku hokejistov. „Minulosezónny káder sa prakticky celý rozpadol. Zostali z neho šiesti - Zambori, Molnár, Baranok, Klimek, Mojdis a Andreanin,“ menoval torzo druhého celku po základnej časti z minulej sezóny tréner Škrak. Doplňme, že s tímom sa pripravujú aj Pavlovskký, Bochňa a Belušar. „Od 17. mája trénujeme jednofázovo, keďže viacerí dochádzajú. Máme naplánovaných zatiaľ 8 – 9 prípravných zápasov a dúfame, že toto číslo sa ešte zvýši,“ dodal bardejovský kouč."

Fúúha ... prakticky celý káder budeme mať nový. Som zvedavý. Pavlovský, Bochňa a Belušár sú odkiaľ? To prečo od nás odišli toľkí hráči?

Viete nejaké novinky?