Choď na obsah Choď na menu
 


Mladý kráľ prvoligových strelcov: Jozef Molnár

25. 6. 2010
Jozef Molnár (8.4. 1989, 182/86), úplne najmladší hráč medzi top hráčmi 1. ligy, 21–ročný krídelník Bardejova, odchovanec prešovského hokeja.

Štatistiky:
2009/10: 33; 32+22, 54

 

Svoje juniorské extraligové ostrohy si úspešne ostril v Košiciach i v reprezentačnej dvadsiatke. Strelecké stelesnenie bardejovskej „légie skazy“, najlepší strelec 1. hokejovej ligy mužov. Škoda, že neodohral celú súťaž, škoda, že nemá za sebou kompletný program, ako jeho prenasledovatelia. Boli by to výsledky podstatne kvalitnejšie a tak, ako menil prvoligové historické rekordy jeho o chlp starší spoluhráč Štefan Majerník, tak by sa rekordné strelecké zápisy iste dočkali podobných zmien ako tie Majerníkove z KB či nahrávok.!

Na streleckom tróne sa síce delí Jozef o miesto s trnavským Marcelom Holovičom, ale ten potreboval na svojich 32 gólov o jedenásť zápasov viac ako Jozef. Štvrtý najproduktívnejší hráč ligy a to aj napriek tomu, že si v sezóne pomaródoval i zranenie poliečil podstatne dlhšie, ako by bolo zdravé.

A vynikajúca druhá priečka je Jozefova aj v priemeroch bodov na zápas. V tomto ohľade bol lepším len jeho mladý kolega v útoku, Štefan Majerník. Ten má rovné dva body na zápas, Jozefovi na priečku hneď za ním stačil priemer 1.63. Je taktiež najúspešnejším hráčom posledného ligového ročníka v priemeroch gólov na zápas, keď mu jeho 32 presných zásahov v 33 odohratých stretnutiach vynieslo priemer 0.94 góla.

Dva góly si pripísal aj v oslabeniach a len piešťanský ostrieľaný „lev“ Románek, ktorý si zahral aj za extraligovú Nitru a oddielový kolega Slaninák, takisto podstatne v mužoch ostrieľanejší „pardál“, mali viac ako on. Románek o jeden a Slaninák o dva zásahy.

Rovnako štvrté miesto patrí prvotriednemu strelcovi aj v štatistike plus/mínus, v ktorej má viac ako bod na zápas a to dosiahli v sezóne len jeho dvaja spoluhráči. Už tretí Brincko z Prešova ťaží na tretej priečke z toho, že má o 13 zápasov viac ako Jozef.

Štvrté miesto patrí Jozefovi aj v produktivite v presilových hrách a s trinástimi trefami do čierneho je najlepším hráčom 1. hokejovej ligy celkovo!

To, že je súčasťou najproduktívnejšieho útoku ligy s neuveriteľnými 204 bodmi a 83 gólmi si už iste na Východe aj vrabce čvirikajú. Ale my to tu predsa len ešte raz napíšeme, pretože čvirikanie vrabcov nie je ten najsprávnejší činiteľ pri predstavení hráča, ktorý ako ďalší spadá do kategórie strelcov, teda tej hokejovej fajty, ktorá je v našom hokeji hľadaná rovno so sviečkou v ruke. A pritom by to šlo aj s otvorenými očami... Škoda, že si aj on, ako strelecky najúspešnejší „farmár“ staronového majstra SE nevyskúšal, ako ľahko či ťažko padajú góly aj v kategórii o stupeň vyššej a tak je len ďalším z nekonečného radu hráčov, ktorí majú podľa odborníkov naberať skúsenosti v prvom rade sedením na lavičke prípadne hraním v nižšej súťaži...

 

 

 

Zdroj: webhokej24.sk, hkbrezno.webgarden.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.