Choď na obsah Choď na menu
 


V I. lige napokon 14 tímov, Prievidza čaká na šancu

2. 7. 2010

Štvrtkové zasadnutie Združenia oddielov a klubov I. hokejovej ligy (ZOK I. HL) potvrdilo, že v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži bude v budúcej sezóne štartovať len 14 tímov. Z pôvodne prihlásenej šestnástky napokon využili možnosť stiahnuť prihlášku bez finančných sankcií do 25. júna dva kluby - víťaz II. ligy HK 96 Nitra pre problémy so zabezpečením financií a MHK Kežmarok, ktorý má po májových povodniach vážne poškodený zimný štadión.

"Rozhodli sme sa, že I. ligu odohráme tak ako v uplynulej sezóne so 14 účastníkmi. Záujem o prvoligovú licenciu má stále aj MšHK Prievidza, ktorý v uplynulej sezóne vypadol z tejto súťaže. No hrať pri tomto modeli I. ligu s 15 tímami je veľmi problematické. Prievidza je však v pozícii prvého náhradníka, ak by niektorý z minuloročných extraligistov napokon opäť hral vo vyššej súťaži," skonštatoval pre agentúru SITA prezident ZOK I. HL Jozef Rusnák.

Hrací model súťaže zostane rovnaký ako v posledných rokoch. Štrnástka účastníkov sa rozdelí do dvoch skupín podľa geografického členenia, ktoré odohrajú medzi sebou v rámci svojej skupiny po štyri stretnutia a po dve s účastníkmi druhej skupiny. Vzhľadom na to, že tento model je určený pre 16 tímov, budú mať s dvoma výnimkami v každom kole dve mužstvá voľno. Po 46 kolách, v ktorých každý tím odohrá 38 zápasov, posledný 14. tím zostúpi do II. ligy a pre osem najúspešnejších tímov bude nasledovať play-off, ktoré určí víťaza 1. ligy. Ten sa v baráži stretne s najslabším tímom extraligy o miesto v najvyššej súťaži pre sezónu 2011/12.

Zasadnutie ZOK I. HL schválilo aj jednu významnú zmenu v bodovaní. "Vraciame sa k stavu spred minulej sezóny a jeden bod do tabuľky získa aj tím, ktorý v riadnej hracej dobe remizoval a následne prehral po predĺžení či samostatných nájazdoch," poznamenal Jozef Rusnák a dodal: "Ostatné zostáva po starom - víťaz stretnutia v riadnom hracom čase získa do tabuľky 3 body, víťaz duelu po predĺžení či sam. nájazdoch si pripíše dva body a bez bodu obíde len tím, ktorý prehrá v riadnej hracej dobe." Keďže v uplynulej sezóne musel riadiaci orgán I. ligy čeliť kurióznemu prípadu zmeny licencie na základe exekúcie a následnej dražby (HC Dukla Senica), v súčasnosti má právo prideľovať prvoligové licencie len výkonný výbor SZĽH na základe návrhu riadiaceho orgánu ligy ZOK I. HL.

Na zasadnutí ZOK I. HL vo štvrtok vyžrebovali aj základnú časť ročníka 2010/11. Do A-skupiny sú zaradené tímy ŠKH 37 Piešťany, HK Trnava, MHK Dolný Kubín, HC Dukla Senica, HC Topoľčany, HK 95 Považská Bystrica a HK Brezno, do B-skupiny patria HC Prešov 07, HK Trebišov, HC 07 Detva, HC 46 Bardejov, HK Dukla Michalovce, MHk 32 Liptovský Mikuláš a HK Spišská Nová Ves. Trojica tímov bude mať "farmársky" štatút - HC 46 Bardejov pre HC Košice, MHK Dolný Kubín pre MHC Martin a HK Brezno pre HC 05 Banská Bystrica. V ich farbách budú môcť štartovať hráči príslušného extraligového klubu. Tieto mužstvá sa však nemôžu uchádzať o baráž o postup do extraligy. Základná časť I. hokejovej ligy sa začne v piatok 10. septembra 2010 a skončí už 25. januára 2011, čo "má na svedomí" svetový šampionát, ktorý budú od 30. apríla hostiť slovenské mestá Bratislava a Košice. Hracími dňami budú utorok a piatok, niekoľkokrát sa bude hrať aj v nedeľu.

Program 1. kola I. hokejovej ligy 2010/11 - 10. septembra:
Trnava - Detva, Brezno - Prešov, Topoľčany - Trebišov, Považská Bystrica - Bardejov, Senica - Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín - Michalovce, Piešťany - Sp. Nová Ves.


Čítajte viac: http://www.hokej.sk/liga_svk1/clanok75209-V_I_lige_napokon_14_timov_Prievidza_caka_na_sancu.htm#ixzz0sZ7aowuu

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.