Choď na obsah Choď na menu
 


Konalo sa Valné zhromaždenie Fanklubu!

14. 3. 2010

V sobotu 13.3.2010 sa stretli hokejoví fanúšikovia na ustanovujúcom Valnom zhromaždení Fanklubu (ďalej len VZ). Stretnutie prebiehalo podľa schváleného programu a postupne boli prejednané a schválené dokumenty, dôležité pre ďalšie efektívne fungovanie Fanklubu. Predovšetkým boli schválené Stanovy Fanklubu a rámcový plán jeho činnosti pre rok 2010 resp. pre budúcu sezónu 2010/2011.

VZ ďalej schválilo klubový (členský) príspevok, na obdobie od 1.3. 2010 do 31.3.2011, vo výške 15 EUR. Klubové príspevky budú hlavným zdrojom príjmu Fanklubu (okrem sponzorov), z ktorých budú financované všetky aktivity Fanklubu.

Účastníci VZ zvolili v zmysle Stanov Kontrolóra, ktorý bude kontrolovať činnosť Fanklubu a jeho Správnej rady, dodržiavanie Stanov, uznesení, zmluvných aktov a finančného hospodárenia.

Dôležitým a zároveň významným aktom bola voľba Správnej rady Fanklubu. Účastníci VZ najprv odsúhlasili, že Správna rada Fanklubu bude mať päť členov. Tajnou voľbou, prostredníctvom hlasovacích lístkou, potom zvolili spomedzi seba piatich členov Správnej rady. Do Správnej rady kandidovali všetci účastníci VZ, ktorí spĺňali podmienku voliteľnosti v zmysle Stanov, t.j. v čase konania VZ dovŕšili vek 18 rokov.

Zvolení členovia Správnej rady hneď na svojom prvom stretnutí, počas prestávky, zvolili spomedzi seba predsedu a podpredsedu Fanklubu, ktorí sú zároveň jeho štatutárnymi zástupcami.

Správna rada bude koordinovať činnosť Fanklubu medzi riadnymi VZ a bola zvolená na obdobie jedného roka.

Najobsiahleším bodom programu schôdze bola diskusia cieľoch a zámeroch Fanklubu, o jeho plánovaných aktivitách, symboloch Fanklubu a pod.

Zaujímavou informáciou alebo novinkou je účasť nášho Fanklubu v projekte “Spoločný kotol”. Je to spoločná aktivita oficiálnych Fanklubov niektorých extraligových mužstiev k vytvoreniu spoločného fans kotla na budúcoročných majstrovstvách sveta v hokeji v Bratislave a Košiciach. Okrem extraligových Fanklubov sa do tejto spoločnej akcie zapojili zatiaľ aj dva Fankluby z 1. ligy. Okrem fanklubu z Kežmarku je do tejto akcie zapojený aj náš Fanklub!!!

V súčasnosti bude prebiehať koordinovaná diskusia a spolupráca zástupcov Fanklubov s predstaviteľmi SZĽH. Výsledkom by mal byť vytvorený spoločný kotol fanklubov na zápasoch MS v hokeji a najmä slovenskej reprezentácie. Fankluby by mali mať spolu k dispozícii približne 1000 lístkov na jednotlivé zápasy. Cena lístkov bude pravdepodobne dotovaná sponzorom (zrejme spoločnosťou Orange). Cena lístkov bude teda hlboko pod jej predajnou cenou pre bežných divákov, dokonca sa hovorilo aj lístkoch, ktoré by mohli byť zdarma. Distribúciu lískov medzi našich členov bude zabezpečovať Správna rada Fanklubu. O ďalších jednaniach v tejto veci, na ktorých nás budú zastupovať členovia Správnej rady, budeme priebežne informovať riadnych členov Fanklubu primeraným spôsobom. Dúfame, že sa napokon táto vec podarí uskutočniť a budeme môcť reprezentovať náš Fanklub a mesto Bardejov a najmä povzbudzovať našich hokejistov na MS. Nepochybne nás čakajú nezabudnuteľné zážitky. Tu chceme iba pripomenúť, že bez oficiálneho Fanklubu by sme sa tejto akcie nemohli zúčastniť a priniesť členom Fanklubu aj výhody, ktoré takáto príležitosť prináša.

Zároveň odznela informácia, že sa naplno rozbehli prípravné práce na novej webovej stránke Faklubu.

Celé VZ prebiehalo v neformálnej a konštruktívnej atmosfére. Po približne hodine a pol, na záver jednania, účastníci VZ prijali uznesenie, ktoré potvrdilo všetky prijaté akty a úlohy pre budúce fungovanie Fanklubu.

Nakoniec novozvolený predseda Fanklubu poďakoval prítomním za aktívnu účasť, poprial Správnej rade a členom Fanklubu veľa úspechov v jeho budovaní.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Šimbo

(zero_kk, 23. 3. 2010 12:51)

Šimbo dúfam že ťa to ani nenapadlo stiahnuť tresné oznámenie a tomu fanclubakovi zo spišskej tlieskam.Zaťahovať do sporov fanklubov rodinu.Frajer !!! ,,Tlieskam vam,,

Fankluby

(OZZY, 23. 3. 2010 12:43)

Chapem ta Simbo, aj mna by to nas..lo. Je logicke, ze fankluby, myslim oficialne, nemozu zodpovedat za vsetkych tzv. fanusikov, ktori pridu na zapas. Bohuzial konflikty su casto spajane prave s fanklubmi, ktore prakticky ani neexistuju. Preto som zastancom vzniku oficialnych fanklubov s jasnou clenskou zakladnou. Fankluby by sa mali jasne ohradit, ak v pripade konfliktov, neslo o registrovanych clenov. Ak to robia problemy prave registrovani clenovia, riesenie je celkom jednoduche. Takemuto clenovi fanklubu okamzite zrusit jeho clenstvo vo fanklube, mozno ho dat na "ciernu" listinu. Teda takyto clovek nema pristup do sektoru fanklubu a nemoze sa zucastnit vyjazdov, ktore organizuje fanklub. Aspon takto to budeme robit v BJ. Neorganizujeme nejaku bojovu uderku, ale serioznych fanusikov rozneho veku i spolocenskeho postavenia. V opacnom pripade povazujem stanovy fanklubu za zdrap papiera. Fankluby si musia chranit svoje dobre meno resp. povest a ta sa da ziskat aj inym sposobom. V tom sa zrejme zhodneme.
Berny, mozno v buducnosti budeme mat urcity vplyv aj na taketo veci. Ale opakujem, vo veciach ktore sa budu tykat fanklubu a jeho clenov. Nie som idealista, ale stoji to za to sa aspon o to pokusit.

Pišta

(Šimbo, 23. 3. 2010 12:15)

Pišta,Pišta ... :D zasmial som sa ... a čo tak spomenuť tie vyhražné telefonáty od nemenovaného člena vašho fanclubu (likvidácia mojej osoby + mojej rodiny) a potom vypisuje na pokeci že to mam stiahnuť,lebo ho ocko potresta :D toto už nenapíšeš čo???Potom sa nečuduj že vas majú Kežmarčania v zuboch a tu ukradnutú PP vlajku s ich vlastného štadióna keď tam nikto nebol,to je frajerina,to ano ... a čo sa tyka k tym výjazdom čo vas tu bolo cca 400 či kolko bolo priznávam ale napiš aj to že naše vedenie vam dalo listky gratis sa mi zda a vaše???3eura+ cesta !!! Pišta,Pišta ... :D

PS:OZZY nedalo mi to nenapisať sorač.

fanklub Katova Légia

(berny, 23. 3. 2010 11:40)

Ono Ozzy v človeku to stále doznieva a hlavne pocit akejsi bezmocnosti a faktu, že ľudia, čo mali mať toto ( nezvládnutá organizácia BJ-PO) na zodpovednosť to mali na háku a navyše sa im to beztrestne prepieklo, ututlalo sa to. Jediné to mi (a nie len mne) na tom vadí! Ale OK, už sa o tom nebavme. Teším sa na vzájomné meranie síl hlasiviek :-). Východ spolu!

KK,PP,SNV

(OZZY, 23. 3. 2010 9:51)

Dakujem vam za sympatie, ktore ste nasmu novovzniknutemu fanklubu vyjadrili. Chapem, ze z minulosti je urcite vela nedoriesenych sporov, ktore pretrvavaju dodnes a niekedy su aj umelo zivene. Podrobnosti a okolnosti, za akych tieto konflikty nepoznam a preto ani do nich vstupovat nebudem. Kazdopadne mam dojem, ze tu uz nejde o hokej a fandenie svojmu timu. Mozno by stalo za to, tieto veci si vydiskutovat priamo a nie cez maily, pokusit sa najst riesenie a venovat sa rozumnejsim veciam. Jednu vec mame vsetci spolocnu a to je, ze mame radi hokej a chceme fandit svojim timom. To je celkom dobry zaklad na serioznu debatu a hladanie riesenia problemov.
Chcem vas poziadat, aj ked chapem, ze vo vas tieto "krivdy" stale ziju, nerieste tieto veci na tomto fore. Budem vam za to povdacny.
Diskutujme o hokeji, o spolupraci a o veciach, ktore mozeme spolocnymi silami pohnut dopredu. Vsetci budeme z toho mat osoh a budeme spokojni s vysledkami.
Bavme sa hokejom a ja sa tesim, ze si zmeriame svoje sily, ale nie na bojisku ale v hladisku. Co poviete?

Pista-snv

(sano, 22. 3. 2010 20:26)

Tak to je potom veľmi smutné, čo sa robí a fakt niektoré veci sú normálne na podanie trestného oznámenia! Teraz nedávno, aj do nás došli Prešovčania, no nie fanúšikovia hokeja (pretože v PO hokejový fanklub ani nie je), ale prasačie hlavy z tatrana + si ešte zavolali na pomoc Poliakov (lebo vedeli dobre, že samotní by tu šancu nemali!), čo majú s nimi družbu. Ale tak naši sa nedali, hoci neboli vôbec na to pripravení a nejaké rany rozdali aj im. No absolútne zlyhali usporiadatelia a polícia v tomto smere, ktorí dobre videli, čo sa robí, no nezasiahli ... resp. zasiahli až vtedy, keď sa cez prestávku zhromaždili rozzúrení Bardejovčania (aj pomimo fanklubu), že ich zlynčujú, tak vtedy ich chránili a vyviedli zo štadióna. Ale je to iná imbecilita, keď už Slovák na Slováka (ešte k tomu Šarišan na Šarišana) volá cudzinca a ešte mu aj napomáha k páchaniu zla, pričom väčšina ľudí z týchto skupín si hovorí, že "vlastenci" ... Ako nehovorím, že u nás sa tiež nenájdu ľudia, ktorí provokujú a vyvolávajú šarvátky, ale tak myslím si, že už sa to prečistilo v tomto smere a fakt môžem povedať, že súčasný náš fanklub je v pohode.
A stými divákmi je to všade tak ... keď sa darí, fanúšik je každý a keď sa dariť prestane, hneď máš na štadióne aj pár tisíc ľudí menej! Veď aj vy v SNV (teraz bez urážky), zo začiatku ste mali aké krásne návštevy, fakt klobúk dole, no dariť sa prestalo, prišla kríza a ku koncu ligy už vám chodilo ledva 1000 ľudí, na posledné kolo ani toľko tuším ... Ale to je všade tak, aj u nás, veď na začiatku sme mali štadión furt plný, za bránkou, kde sa schádza fanklub, plná, natrieskaná tribúna a teraz? V priemere nám chodí tých 1300-1500 ľudí (čo je v rámci prvej ligy stále skvelé a na to, že sme farma, takže každému je jasné, že postúpiť nemôžme), niekedy aj viac, samozrejme, ale už to nie je to, čo bývalo ... ale tak, aspoň sa oddelilo zrno od pliev a zostali tí nejvernejší, ktorí fandia za každých okolností.

kk &pp

(Pista_snv, 22. 3. 2010 16:07)

no kezmarcanov fandi asi 5 co osm videl fotky (mozno im krovdim ale ked hrali minuleho roku derby z popradom tak ich bolo mozno aj 15 :-D) na snv sa ich mozno vyzbiera 30 a mozno dojdu aj nejaky poradcania tak na nasom zapase z kk ich moze byt tak 50 .... popradcanov je normalne asi tak 40 ked pride snv tak sa vedianajst aj 150 a ked im pridu pomôst aj odvazny kezmarcania tak 152 :-D ... couz je to zlozite stimi vstahmi z pp mame zle vstahy odjakziva z veci kt. som iba pocul z ust iných napriklad ze po jendom zapase im zhoreli vsteky vlajky saly a dresy na moste pri hornade a oni dostali bitku este aj na zeleznicnej stanici kde im nasi kontrolovali obcianky tak vraj museli ist peso az do sp. stvrtku (cca10 km)tak sa im necudujem preco sa spravaju tak ako sa spravaju ... ale to niesu moje spomienky ... a co sa tika KK darilo sa im boli velky frajeri sem tam ich fandilo aj 50 a mysleli sii ze na nas maju ale ani zdaleka najlepsi bol pohlad na vyjazde v barazi na ich stadion ja som objednaval 272 listkov 4 (busy jeden mikrobus) + kopaec novovestanov kt. sli pomimo nas mozno dalsich 300 ...ale to je jedno do nasho zapasu z PP sa to celkom dalo vedeli sme ze aj v kk su debili ale brali sme to tak ze su mimo fanklubu bohuzial sa to nepotvrdilo a ukazala sa ich prava tvar :-) šimboking :-)vtedy sme nemali ist problem si ist zahrat do kk futbal ale hokejbal ale uz sa to vsetko zmenilo mne to je vlastne skoro jedno ale musim ist ako fanklub takze tak sa veci majú ... sry za chyby ...

SNV sa vyplakáva ...

(Šimbo, 22. 3. 2010 11:43)

Ze vychod ... ku SNV sa vyjadrovat nebudem ani k vyjadreniam na moju osobu... :D

Majú vôbec Ka PP fans?

(juzek, 21. 3. 2010 23:06)

A oni sú spolu? Držia pri sebe? KK a PP? A majú vôbec oni nejaký fans? lebo, čo sme boli v KK, tak to tak nevyzeralo a v PP (podľa tých návštev) to tiež nevyzerá na bohviečo ... Či tiež len na vás sa vedia vyzbierať, inak nič?

vulgar98

(Nova Villa Boys, 21. 3. 2010 17:40)

noo kezmo neviem posuudit ale simbo???ze vraj je pohodaaak tak uvidis saaam sa presvedciiis aky je k... my proste kezmarok nemusiime a nenavidime aj s pp.... proste ich uz nepokladame za vychod

ozzy

(MarcoH., 21. 3. 2010 14:06)

Veľmi pekne napísané, Ozzy! Úplne sa s tým stotožňujem. Ešte dodám, že tak, ako sme mali možnosť vidieť na olympiáde sedieť vedľa seba fans mužstiev, ktoré hrali proti sebe v tom čase, tak tu to tak skoro možné nebude (aj keby som veľmi chcel, aby som sa mýlil, ale som realista ;-) ), pretože je to o mentalite a kultúre správania sa a tú my máme dosť na nízkej úrovni v porovnaní s civilizovaným západom! Bohužiaľ, možno trochu tvrdšie napísané proti samotným - nám, ale je to pravda!

fankluby

(OZZY, 21. 3. 2010 13:59)

Celkom zaujimava debata. Pokusim sa tiez nieco k tejto teme povedat. Myslim si, ze jednotlive fankluby a ich clenovia by nemali byt nositelmi alebo povodcami vulgarnosti a fyzickej agresivity na stadionoch. Je zaujimave, ze vsetky vo svojich stanovach deklaruju podporu svojim klubom atd., ale ani slova o urazkach, fyzickom napadani superovych fans. Opak je vacsinou realitou, aj ked nie uplnou. Ako vieme, oficialne fankluby v prvej lige budu len 4, zo 16 timov. Ostatni su sice fans, ale anonymni. To moze znamenat, ze mnohym anonymita vyhovuje, lebo na hokej idu vyliat svoju agresivitu na niekom inom - hlavne mladsom a v mensom pocte. No to je urcite hrdintvo, hodne je inteligencie.
Pisalo sa tu o negativnych skusenostiach na vyjazdoch, niektore veci su prehnane a za niektore veci si mozme jednoduch sami. Ked vidim tie hrdinske debaty pred zapasmi, ako ich rozbijeme apod., mam dojem ako by to boli vycvicene Zelene barety, ale su to deti vo veku 12,13,14 rokov. Ked dojde na lamanie chleba, tak potom placu alebo na to doplatia iny. Vid zapas BJ-PO.
Som za to, aby v kazdom meste bol podla moznosti oficialny fanklub, aby sa fans nebali zviditelnit a zobrat na seba zodpovednost, jasne deklarovali svoju vernost klubu a nie zaliezt, ked sa nieco zomelie.
Osobne si myslim, ze byt clenom Fanklubu by mala byt vysada, byt clenom Fanklubu znamena byt medzi elitou fans a clenom Fanklubu by nemal byt hocikto alebo, ten kto si to myli s bojovym polom alebo pojazdnou krcmou.
A vedenia fanklubov by mali medzi sebou spolupracovat, aby vytlacili z hokejovych stadionov praktiky, ake sa deju na futbale. Opat s tym mame skusenosti v BJ. Fans z Tatrana su presne taki, akych v skutocnosti nikto nechce vidiet na hokeji. A s tym treba nieco robit. K tomu mozu ucinne prispiet prave oficialne Fanklubu, lebo su neanonymne, su to pravne subjekty a mozu mat svoju vahu a respekt. Samozrejme, ak sami nebudu svojim konanim na urovni tych uboziakov.
Spomente si na nedavne OH. Ked som videl ako sedeli vedla seba, v dresoch svoji timov a povzbudzovali, bez obav o svoje zdravie alebo bezpecnost svojich blizkych, naozaj som im zavidel. Viete si predstavit, ze u nas budu MS a dovolime, aby taketo individua napadali hosti z celeho sveta?

vulgar 98

(Rasťo HC-46 fan, 21. 3. 2010 13:26)

Asi som sa zle vyjadril ... štyristo ľudí bolo v KK dokopy na štadióne. Na nás išla potom len jedna skupina nejakých primitívov, čo s hokejom nemali evidentne nič a pripadali mi, ako keby tam došli počas hokeja (vyzbierali sa) len kvôli nám. Potom sme aj čakali u nás, že prídu, no, ako to už býva, nedočkali sme sa. Ale aj v KK sú spravňáci, napr. taký Šimbo, alebo Kežmo celkom ... tí sa od nich dištancovali.

Nova Villa Boys

(vulgar98, 21. 3. 2010 13:15)

sws Katova Légia no ako budu vyzerat nase vztahy medzi SNV a BJ uvidiiime...a este sa chcem opytat ked ste boli v KK to vazne tolko ludii islo na vas??? ked ano super som zvedavy ci dojduuu aj do SNV lebo bez PP fans su hovno ... tak zatim uvidime sa na hokeji

Katova Légia

(berny, 21. 3. 2010 11:00)

ja len spomeniem, že tu v BJ už sú vo fanse iný ľudia, než tomu bolo v minulosti. Popri mladších chlapcoch, sú aj starší chlapi okolo tridsiatky, aj okolo štyridsiatky dokonca, takže tí určite už s týchto vecí (podrypávanie a provokácie) dávno vyrástli :). fandiť u nás na východnú tribúnu chodí už oveľa menej ľudí, než tomu bolo kedysi (vtedy bola preplnená tribúna a bol to poriadný kotol), no na strane druhej, sú to všetko ľudia, ktorí to myslia úprimne a ktorí sú lojálny a oddaní svojmu klubu a ja stále hovorím, že lepšie tridsať-štyridsať poriadných fandov, ako štyristo, ktorí sú veľký fans, len keď sa darí, ináč nezáujem.
takže ste vítaní, Spišiaci u nás a tiež sa tešíme, že konečne k nám príde poriadný fanklub, lebo od vášho postupu do EL k nám nechodil nikto.

Pista-snv

(Rasťo HC-46 fan, 21. 3. 2010 10:16)

No Pišta, ver tomu, že aj my sme si svoje "užili" po výjazdoch ... Spomeniem KK, PO, alebo naposledy doma, kedy prišli tí dementi z Tatrana Prešov spolu s Poliakmi a vyprovokovali bitku ... nakoniec, popísalo sa toho dosť ohľadom toho, aj tu na stránke, aj na iných fórach. V KK tiež počas hokeja sa nedialo nič, no po hokeji k nám prišli nejakí polointeligenti, ktorí možno ani na zápase neboli (keďže tam bolo dokopy 400 ľudí), len sa vyzbierali na nás a poviem ti, tiekla krv, kamoš skončil z roztrhnutými nohavicami a vybitým zubom a pod. Takže sa dejú všelijaké veci a ver mi, že u nás vo fanklube sú už iný ľudia, nie ako dajme tomu pred tromi rokmi a tí rozhodne nemajú záujem vyvolávať kadejaké nezmyselné šarvátky. keby sme mali medzi sebou provokatérov, ktorí by robili bordel na výjazdoch, sami ich od seba odoženieme. Ale boli aj krásne výjazdy, napr. v Brezne ... tam je celkom iná mentalita, než tu na východe, kde sa len obzeráš, kedy kto do teba skočí. Takže aj keď vzťahy medzi nami a vami neboli vždy najideálnejšie, verím, že sa to zlepší a na zápasoch to bude medzi nami v pohode.

sano

(Pista_snv, 21. 3. 2010 8:14)

heh sano nevies co je to vojnova sekera ;) to medzi nami bola oproti comu co sa dialov napriklad PP alebo na par zapasoch v snv a neviem kde všade prechadzka ružovým sadom :-) mozno sami dobre viete ze my prvý nikdy nezačneme všetko záleži od vás ako sa to bude všetko vyvijať nemame problem byt svami na nože ale ani ist na piv.. ale jedno je pravda výjazdy kvam boli po kezmarku najuspeśnejśie v 1. lige a každy po vypadnuti zahlasil "aspoň pôjdeme zas do kezmarku a bardejova vzdy tam bolo pefektne :-D

Katova Légia a W. B. W

(sano, 20. 3. 2010 20:01)

No čo Spišiaci a Pišta ... Zakopeme konečne vojnovú sekeru, či zase budú prekáračky, šarvátky a ďalšie nezmyselné veci? Dúfam, že už nie. Veď už sme dospelejší rozumovo predsa :-). A ny výjazdy už chodievame viac-menej pravidelne ... teda po východe určite. Pozdravujem do Spišskej.

nazvy

(Pista_SNV, 20. 3. 2010 10:44)

ozzy ma pravdu fankluby pouzivaju ine mena ako na ktore su zaregistrovane aź na nas my sme razegistrovany ako W.B.W. oz .. kedze sa nemôzu v nazvoch oz použivať cudzojazyčné slová ....
a Bardejovčanom držím prsty nech sa Vám dari konečne ste to dali nejako dokopy, v lige sa uvidime u vas určite a dufam ze aj vy knám dôjdete nech to má grády ;)

zero

(Pista_SNV, 20. 3. 2010 9:43)

pocuvaj ma zero uz ma seres aby si nedostal na papulu soplak zaserety nemas na to aby si sa do nas navažalSimbo mi ta ukazoval tak radšej zalez